Jak spełnić postanowienia noworoczne?

Dla wielu z nas nowy rok to czas zmian i postanowień. Rzucić palenie, pozbyć się zbędnych kilogramów i zacząć regularnie uprawiać sport to najczęstsze obietnice, jakie składamy samym sobie. Niestety, często zdarza się, że już po kilku tygodniach wracamy do starych nawyków, a nasze noworoczne wyzwania pozostają marzeniami na przyszłość. Jak spełnić postanowienia noworoczne  i dotrzymać danego samemu sobie słowa? Dowiecie się tego w tym artykule.

Metoda małych kroków

Twoim postanowieniem jest zrzucenie kilkunastu kilogramów nadwagi? Zamiast obiecywać sobie, że do grudnia będziesz mieć ciało modelki, sformułuj swój cel inaczej i spróbuj przejść na dietę redukcyjną, dzięki której będziesz chudnąć około kilograma tygodniowo. Zdrowe nawyki żywieniowe szybko staną się Twoją codziennością i zanim się obejrzysz, zyskasz wymarzoną figurę. Jeśli liczenie kalorii i dobór odpowiednich dla Ciebie posiłków sprawia Ci trudność, dobrym pomysłem na początek może okazać się zamówienie cateringu dietetycznego. Dobrej jakości dieta pudełkowa to gwarancja zdrowych i urozmaiconych dań, które umilą Ci drogę do osiągnięcia celu. Metoda małych kroków będzie pomocna w realizacji wszystkich postanowień. Rzucając palenie spróbuj stopniowo i konsekwentnie ograniczać ilość wypalanych dziennie papierosów, a jeśli w nowym roku chcesz nauczyć się języka obcego, jasno określ, jaką część materiału masz zamiar realizować każdego tygodnia.

Nie przejmuj się, kiedy powinie Ci się noga

Nie od razu Rzym zbudowano. Jeśli Twoim noworocznym postanowieniem jest codzienna aktywność fizyczna, ale coś wybije Cię z wypracowanej rutyny, nie poddawaj się i spróbuj jak najszybciej wrócić na dobry tor. Twoim celem było zupełne zrezygnowanie ze sklepowych słodyczy, ale pokusa zwyciężyła i zdarzyło Ci się sięgnąć po batonika? To nie powód, żeby zaraz biec do sklepu po czekoladę i ciastka, bo „przecież i tak już przepadło”. Przypomnij sobie, dlaczego tak bardzo zależało Ci na osiągnięciu celu i dąż do niego, nawet pomimo drobnych niepowodzeń.

catering-dietetyczny-na-spełnienie-noworocznych-postanowień
Regularne i zbilansowane posiłki to podstawa odchudzania. Catering dietetyczny pomoże Ci spełnić swoje noworoczne postanowienia.

Wszystkie cele zapisz i opowiedz o nich innym

Mówi się, że słowo zapisane ma większą moc. To prawda! Zamień marzenia w jasno określone i sprecyzowane cele i zanotuj je. Listę postanowień możesz powiesić w dobrze widocznym miejscu, żeby jeszcze bardziej Cię motywowała. Kiedy zobaczysz, jak ogromną satysfakcję daje wykreślanie z listy zrealizowanych już postanowień, nabierzesz siły by spełniać kolejne. Podobny efekt daje opowiedzenie o swoich planach innym, dlatego wspomnij o nich najbliższym. Być może okaże się, że ich postanowienia pokrywają się z Twoimi, a razem znacznie milej i prościej będzie wam je urzeczywistniać.

Śledź postępy

Przez rok możesz osiągnąć bardzo dużo! Taki czas zdecydowanie wystarczy, by wprowadzić nowe, lepsze nawyki, zadbać o zdrowie i samopoczucie. Nie ważne, co jest Twoim noworocznym postanowieniem, zawsze staraj się regularnie monitorować postępy, jakie robisz. Jeśli Twoim celem było pozbycie się niechcianych kilogramów, spróbuj ważyć się i mierzyć raz w miesiącu (w przypadku kobiet zaleca się, by był to zawsze ten sam dzień cyklu). Kiedy zdasz sobie sprawę z tego, ile już udało Ci się osiągnąć, jeszcze bardziej zmotywujesz się do dalszej pracy nad sobą.

odchudzanie-postanowienia-noworoczne
Podczas odchudzania ważna jest cierpliwość i regularne sprawdzanie swoich postępów. To zmotywuje Was do dalszego realizowania swoich postanowień.

Pamiętaj, że postanowienia wcale nie muszą być noworoczne. Jeśli jest coś, co od dłuższego czasu chcesz w sobie zmienić, zacznij pracować nad tym już dziś. Wymienione wyżej metody będą pomocne w realizacji zarówno tych najdrobniejszych, jak i tych ambitnych i poważnych postanowień. Upór, konsekwencja i wiara we własne możliwości mają kluczowe znaczenie. Smacznego!