Aktywność fizyczna dla opornych

Powszechnie wiadomo, że kluczowym elementem do osiągnięcia szczupłej sylwetki jest racjonalna, zrównoważona dieta. Zdrowe odżywianie nie wystarczy jednak, jeśli marzymy o wysportowanym, jędrnym i silnym ciele. Umiarkowana, ale regularna aktywność fizyczna powinna również stać się stałym elementem naszego stylu życia. Jak zmotywować się do ćwiczeń i sprawić, by ruch i aktywność stały się dla nas codziennością? 

Aktywność fizyczna dla opornych

Spaceruj

Chodzenie to jedna z najbardziej naturalnych form ruchu. Postaraj się spacerować przez co najmniej 30 minut każdego dnia. Weź słuchawki, włącz ulubioną muzykę i wybierz się na przechadzkę w ulubione miejsce. To pomoże Ci się zrelaksować i dotlenić. Jeśli nie możesz się zmotywować, by wyjść z domu specjalnie na spacer, możesz na przykład wysiąść przystanek wcześniej wracając do domu lub, jeśli masz taką możliwość, rozważyć adopcję psa, który stanie się kompanem Twoich spacerów.

spacer-z-psem-aktywność-fizyczna
Spacer z psem to świetna aktywność fizyczna nie tylko dla pupila, ale również dla jego właściciela.

Znajdź ulubioną formę aktywności

Nie każdy musi być fanem crossfitu i dźwigania ciężarów, czy biegania. Dla jednych to najprzyjemniejsze formy wysiłku, dla innych nuda i męczarnia. Dlatego tak ważne jest to, by znaleźć sport, który będzie dla nas przyjemnością i zabawą. Jeśli nie możesz odnaleźć się na siłowni, spróbuj zapisać się na kurs tańca, ściankę wspinaczkową lub basen. Sposobów na aktywne spędzanie czasu jest mnóstwo, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Spróbuj czegoś nowego

Jeśli Twoje poprzednie próby podjęcia regularnej aktywności fizycznej kończyły się fiaskiem z powodu braku czasu lub po prostu nie lubisz ćwiczyć, doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie może okazać się EMS, czyli elektrostymulacja mięśni. 30 minut takiego treningu odpowiada dwóm godzinom zajęć na siłowni, a żeby osiągnąć oczekiwane rezultaty, wystarczą jedynie dwa treningi tygodniowo. To świetna metoda na zgubienie zbędnych kilogramów i uzyskanie jędrnej i wysportowanej sylwetki.

Ćwicz w towarzystwie

Namów znajomych, by ćwiczyli razem z Tobą. W towarzystwie szybciej i przyjemniej minie Ci czas. Będziecie dla siebie wzajemną motywacją i łatwiej będzie Ci zachować regularność w aktywności fizycznej. Wspólne treningi to także świetna okazja na lepsze poznanie się i pogłębienie znajomości.

Uwzględnij trening w planie dnia

Wiele osób twierdzi, że dobrze ułożony i egzekwowany plan jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Tworząc listy zadań do wykonania, nie zapomnij, by wśród nich uwzględnić aktywność fizyczną. Odhaczanie zrealizowanych już planów da Ci mnóstwo satysfakcji i zmotywuje do tego, by nie przestawać.

trening-aktywność-fizyczna
W planie swojego dnia warto uwzględniać również aktywność fizyczną. Wykonanie zadania motywuje do kolejnych działań.

Nie poddawaj się

Być może na pierwsze efekty, będzie trzeba trochę poczekać. Pamiętaj jednak, że każdy wykonany trening to krok do zdrowia i osiągnięcia wymarzonej figury. Znajdź formę aktywności, która podoba Ci się najbardziej i nie poddawaj się, nawet jeśli początki będą trudne.